Yusuf Kavaklı Hoca Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Nereli

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da Yusuf Kavaklı Hoca Kimdir, Yusuf Kavaklı Vikipedi, Hayatı, Biyografisi, Nereli, Yusuf Kavaklı Hakkında Bilgiler ve ayrıca Ömer Döngeloğlu Hocamızın Eserleri hakkında bilgileri kısaca sunmaya çalışacağız

Yusuf Kavaklı Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

Yusuf Kavaklı, hoca Sivas’ ın Yıldızeli ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu doğduğu Köyde tamamlayan Kavaklı 1970 ‘ de İstanbul İmam-Hatip Lisesinden ve 1974 yılında da İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur. Ardından 1975  senesinde Bayrampaşa endüstri meslek lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapmaya başlamıştır.Çeşitli liselerde öğretmenlik ve Müdür yardımcılığı yapan Yusuf Kavaklı Hoca yedek subay olarak vatani görevini yapmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Askerliğinin ardından 1981′ de İstanbul Bakırköy müftülüğüne murakıp olarak tayin olmuştur.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Belçika’ya Din Dersi Öğretmeni olarak gönderilmiş 4 yıl Belçika’da kalarak din dersi öğretmenliği yapmıştır. Belçika’da görev yaptığı süre içerisinde de Gazatede“cuma sohbetleri” başlığı altında haftalık sohbet yazıları yazmaya başlamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

1987 senesinde Türkiye’ye dönmüş ve ardından önce Silivri’de merkez vaizi, Küçükçekmece’ye Müftü olarak atanmıştır. Ramazanlarda ise çeşitli radyo ve televizyon kanallarında iftar programlarına katılmıştır.

1995 senesi ramazanın da HBB TV’ de İstanbul müftü yardımcısı Dr. Vahdettin Akgün’le birlikte Ramazan süresince iftar programları yaptı.

2004 yılında ise İstanbul Müftü Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Yusuf Kavaklı Hoca 2012′ de Kanal 7 ekranlarında İkbal Gürpınar’ın hazırladığı“Hayatın İçinden” isimli proğrama konuk olarak katılmış ve daha sonralı ise aynı programa sürekli olarak katılan Yusuf Kavaklı hoca’ nın hoş sohbeti, sevimli ve babacan tavırları ile halkımız tarafından çok sevilmiştir.

Yusuf Kavaklı Hoca televizyon kanallarında çeşitli programlara katılmakta, dini sohbetlerin yanısıra halk tarafından sorulan soruları da büyük bir samimiyetle cevaplamaktadır.

Yusuf Kavaklı hocamız, evli ve 3 çocuk babasıdır.

yusuf-kavakli-hoca-kimdir

Yusuf Kavaklı Nereli Memleketi Neresi

Sivas/Yıldızeli

Yusuf Kavaklı Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

1946 doğumlu . (Haziran 2015 itibarıyla) 47 yaşındadır.

Yusuf Kavaklı Twitter Adresi?

twitter.com/yusuf_kavakli

Yusuf Kavaklı Face Sayfası

https://tr-tr.facebook.com/pages/Yusuf-Kavaklı…/163510940425310

Yusuf Kavaklı Eğitimi

Sakarya Üniv. İlahiyat Fakültesi Mezunu

Yusuf Kavaklı Mesleği

İlahiyatçı, Din adamı

Yusuf Kavaklı Fotoğrafları

 yusuf-kavakli-hoca-kimdir1 yusuf-kavakli-hoca-kimdir2

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!