Tarkan Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da İse Tarkan Kimdir; Nereli, Boyu, Kilosu Kaç, Memleketi Neresi, Sevgilisinin yada Eşinin İsmi, YaşıGöz ve Saç Rengi Hakkında Bilgileri Sunacağız.

Tarkan Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

17 Ekim 1972 tarihinde Batı Almanya’da doğan ve çocukluk döneminin önemli bir kısmını burada geçiren Tarkan ya da tam ismi ile Tarkan Tevetoğlu, şarkıcı kimliği yanında söz yazarı, besteci, aranjör ve prodüktör olarak da çalışmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Tarkan kimdir, Tarkan Tevetoğlu biyografi, Tarkan Tevetoğlu kariyeri gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Tarkan Kimdir? Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

1972 tarihinde Alzey, Renanya-Palatina olarak bilinen Batı Almanya’da doğan Tarkan, Alzey kasabasında çocukluğunun büyük bir dönemini geçirmiştir. 1986 tarihinde Türkiye’ye ailesi ile birlikte gelen sanatçı, müziğe duyduğu ilgi nedeniyle henüz çocukluk yıllarında bu alanda hünerlerini sergilemeye başlamıştır. Lise eğitimi sırasında Karamürsel’de müzik eğitimi de almaya başlayan Tarkan Mehmet Söğütoğlu ile tanıştıktan sonra bir albüm anlaşması yapmıştır.

1992 tarihinde Yine Sensiz isimli albümünü piyasaya süren Tarkan albümde yer alan Kıl Oldum şarkısı ile çıkış yapmıştır. 1994 tarihinde yayınlanan Aacayipsin ve 1997 tarihinde yayınlanan Ölürüm Sana albümleri büyük bir ticari başarı yakalamış özellikle Şımarık Single’ı ile hem ulusal hem de uluslararası boyutta ilgi toplamıştır.

1998 tarihinden itibaren pek çok ülke de önemli sertifikalar kazanmış ve başarılar elde etmiştir. İlerleyen yıllarda Karma, Come Closer ve Metamorfoz isimli albümlerini yayınlayan Tarkan bu albümü ile aynı zamanda TDK tarafından da büyük taktir almıştır. Adımı Kalbine Yaz isimli albümü ticari anlamda en çok satan albüm sayısına ulaşırken bugüne kadar toplamda 15 milyondan fazla satışa ulaşmıştır

tarkan-kimdir3

Tarkan Asıl İsmi

Tarkan Tevetoğlu

Tarkan Nereli Memleketi Neresi

Alzey, Renanya-Palatina, Batı Almanya

Tarkan Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

17 Ekim 1972 doğumlu . (Temmuz 2015 itibarıyla) 43 yaşındadır

Tarkan Kaç Kilo?

67

Tarkan Boyu Kaç Cm

1.69

Tarkan Saç Rengi Nedir

Siyah

Tarkan Göz Rengi Ne Renk ?

Yeşil

Tarkan Burcu Hangi Burçtur?

Terazi Burcu

Tarkan Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Tarkan Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Araştırmalarımız sonucunda Tarkan‘ nın Sevgilisi konusunda bir fikir sahibi edinemedik. Eğer sizlerin bir fikri varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Tarkan Twitter Adresi?

twitter.com/tarkan

Tarkan Face Sayfası

https://tr-tr.facebook.com/tarkan

Tarkan Eğitimi

 

Tarkan Mesleği

Şarkıcı · aranjör- söz yazarı · besteci · prodüktör

Tarkan Fotoğrafları

 tarkan-kimdir tarkan-kimdir1 tarkan-kimdir2 tarkan-kimdir3 tarkan-kimdir4 tarkan-kimdir5 tarkan-kimdir6

 

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!