Sümeyye Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sayın Cumhurbaşkanımızın Kızı Sümeyye Erdoğan kimdir? Boyu Kaç Cm, Kilosu Nedir, Kaç Yaşında Aslen Nerelidir Evli mi Değil mi Kısaca Sümeyye Erdoğan‘ nın biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Sümeyye Erdoğan‘ nın öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Sümeyye Erdoğan Doğum Yılı:

1985 Doğumlu Ve ( Ağustos 2015 İtibarıyla) 30 yaşındadır.

Sümeyye Erdoğan Doğum Yeri:

Kasımpaşa/ İstanbul

Sponsorlu Bağlantılar

Sümeyye Erdoğan Kimdir?

1985 tarihinde doğan Sümeyye Erdoğan, günümüzde yaşamını iş kadını olarak sürdürmektedir. Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı yapmış olan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı olan Sümeyye Erdoğan, ilk ve orta düzeyde eğitimini tamamladıktan sonra Trabzon’da Araklı İmam Hatip lisesinden mezun olmuştur. 2002 tarihinde üniversite sınavına giren fakat istediği sonucu alamayan Erdoğan, eğitimine ABD’de devam etmiştir.

sumeyye-erdogan-suikast-iddiasi-savcilik-sorusturma

Sponsorlu Bağlantılar

Sümeyye Erdoğan Kimdir?

Tam burslu olarak Indiana Üniversitesi’nde sosyoloji ve siyaset konusunda eğitim alan Sümeyye Erdoğan 2005 yılında eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmak üzere Londra’da Ekonomi okuluna girmiş ve eğitimini burada tamamlamıştır. 2010 tarihinden itibaren aktif olarak siyaset yapmaya başlayan Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde dış ilişkiler ve dünya basını konusunda çalışmalar yapmıştır.

2013 tarihinde gerçekleşen Gezi Parkı protestoları sırasında hükümet ve sanatçılar arasında gerçekleştirilen toplantılara dahil olan Sümeyye Erdoğan, 17 Aralık sürecinde özellikle tapelere konu olmuştur. Aktif yaşantısına siyaset ağırlıklı devam eden ve aynı zamanda danışmanlık yapan Sümeyye Erdoğan, 2010 tarihinde Doruk Izgara Gıda şirketine ortak olmuştur.

Sümeyye Erdoğan Boyu Kaç Cm

1.62

Sümeyye Erdoğan Kilosu Kaç

54

Sümeyye Erdoğan Eşi Kimdir:

Sümeyye Erdoğan Hanım Efendi Evli Değildir.

Sümeyye Erdoğan Çocukları:

——-

Sümeyye Erdoğan Eğitim Durumu:

Indiana Üniversitesi’nde sosyoloji ve siyaset ve yüksek lisans için de Londra’da Ekonomi Mezunu

Sümeyye Erdoğan Resimleri

  7-haziran-secimleri-oncesi-kanli-plan-sumeyye-ye-suikast-emri-gundem-haberleri1424392511 386282 11209 sumeyye-erdogan-suikast-iddiasi-savcilik-sorusturma

Boyu Yaşı Kilosu Nedir & Vikipedi Boy Yaş Kilo Biyografi Portalınız

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!