Şivan Perwer Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Şivan Perwer kimdir?  Kısaca Şivan Perwer‘ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Şivan Perwer Demirtaş‘ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Şivan Perwer Doğum Yılı:

23 Aralık 1955 Doğumlu Ve ( Temmuz 2015 İtibarıyla) 60 yaşındadır.

Şivan Perwer Doğum Yeri:

Viranşehir, Şanlıurfa

Sponsorlu Bağlantılar

Şivan Perwer Kimdir?

23 Aralık 1955 tarihinde Şanlıurfa – Siverek’te dünyaya gelen Şivan Perwer, Sarıdam köyünde doğmuş ve ailesinin ikinci çocuğu olarak büyümüştür. Aslen Mardin’li olmasına karşın Urfa’da yaşayan aile içerisinde Perwer, henüz lise döneminde iken şarkı söylemeye başlamış ve o dönem plak – kaset teklifleri almıştır. Gazi Üniversitesi Matematik bölümünde okuyan sanatçı, 1975 tarihinden itibaren protest bir kimlik benimsemiştir.

sivan-perwer-kimdir5

Sponsorlu Bağlantılar

Kürt bir sanatçı ve şarkıcı kimliğini benimseyen ve bu kimlik altında şarkılarını biçimlendiren Şivan Perwer, 1976 tarihinde geçirdiği soruşturma sebebiyle İsveç’e sığınma talebi ile başvurmuş ancak sonuç alamadığı için Almanya’ya gelmiştir. Almanya vatandaşlığına geçen ve 2009 tarihinden itibaren Frankfurt’ta yaşamaya başlayan Perwer batı müziğinin kültürünü de öğrenmeye başlamıştır.

2007 tarihinden itibaren Şiwan Perwer Uluslararası Kültür Vakfı altında faaliyetlerini yürüten ve 1976 tarihinden günümüze değin sürgün olarak yaşamına devam eden Şiwan Perwer, Kürtler ve özellikle Kürdistan olgusu üzerinde durmuş ve tüm şarkılarında bu olguları vurgulamıştır. 2013 tarihinde İbrahim Tatlıses ile düet yapmak üzere Türkiye’ye gelen sanatçının aktif yasağı sona ermiştir.

Şivan Perwer Eğitim Durumu:

Gazi Üniversitesi Mezunu

Şivan Perwer Resimleri

sivan-perwer-kimdir sivan-perwer-kimdir1 sivan-perwer-kimdir2 sivan-perwer-kimdir3 sivan-perwer-kimdir5

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!