Selahattin Demirtaş Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

 Sayın Selahattin Demirtaş kimdir?  Kısaca Selahattin Demirtaş‘ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Selahattin Demirtaş‘ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Selahattin Demirtaş Doğum Yılı:

10 Nisan 1973 Doğumlu Ve ( Temmuz 2015 İtibarıyla) 42 yaşındadır.

Selahattin Demirtaş Doğum Yeri:

Palu/Elazığ

Sponsorlu Bağlantılar

Selahattin Demirtaş Kimdir?

Son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan ve aktif siyasi yaşamı içerisinde ön planda olan Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1973 tarihinde Palu Elazığ’da doğmuştur. Zaza kökenli avukat ve aynı zamanda siyasetçi olan Selahattin Demirtaş, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 25. dönem milletvekili olan, HDP partisinin Figen Yüksekdağ ile eşbaşkanlığını yürütmektedir.

selahattin-demirtas-kimdir

Sponsorlu Bağlantılar

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Selahattin Demirtaş, bir dönem serbest avukatlık yapmış ve sonrasında İnsan Hakları Derneğinin Diyarbakır şubesinde yöneticilik görevinde bulunmuştur. Uluslararası Af Örgütü ve Türkiye İnsan Hakları Diyarbakır vakfının kurucuları arasında yer alan Selahattin Demirtaş, 2007 yılında kapatılan DTP’den sonra BDP’in genel başkanı seçilmiştir.

BDP’in HDP’ye geçiş sürecinde Figen Yüksekdağ ile eşbaşkan olan Selahattin Demirtaş, 23, 24 ve 25. dönem İstanbul Milletvekilleri arasında yer alır. 2007 yılında aktif olarak başlayan siyasi kariyerine bugün, bir parti lideri ve aynı zamanda bir temsilci olarak devam eden Selahattin Demirtaş, son seçimler ile birlikte kendi partisi adına büyük çoğunluğa ulaşmıştır.

Selahattin Demirtaş Eşi Kimdir:

Başak Demirtaş

Selahattin Demirtaş Çocukları:

Dılda Demirtaş, Delal Demirtaş

Selahattin Demirtaş Eğitim Durumu:

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Selahattin Demirtaş Resimleri

selahattin-demirtas-kimdir selahattin-demirtas-kimdir1 selahattin-demirtas-kimdir2 selahattin-demirtas-kimdir3 selahattin-demirtas-kimdir4

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!