Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

 Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kimdir?  Kısaca Recep Tayyip Erdoğan ‘ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ nın öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Recep Tayyip Erdoğan Doğum Yılı:

26 Şubat 1954 Doğumlu Ve ( Ağustos 2015 İtibarıyla) 61 yaşındadır.

Recep Tayyip Erdoğan Doğum Yeri:

Beyoğlu /İstanbul

Sponsorlu Bağlantılar

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

26 Şubat 1954 tarihinde Beyoğlu – İstanbul’da doğan Recep Tayyip Erdoğan, son yılların Türk siyasi yaşamında en önemli figürlerinden birisidir. 12. Cumhurbaşkanı olan ve bu görevi öncesinde 11 yıl Başbakanlık yapan Recep Tayyip Erdoğan 1994 – 1998 tarihleri arasında Refah Partisinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

Sponsorlu Bağlantılar

1970’li yıllarda aktif siyasi yaşamına başlayan 76 tarihinde Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu başkanlığına getirilen Tayyip Erdoğan, 1981 tarihinde partinin kapatılmasından sonra Refah Partisine geçerek siyasi yaşamına devam etmiştir. 1986 tarihinde milletvekili seçilen 1989 tarihinde ise Beyoğlu belediye başkanı adayı olan Erdoğan, 1991 tarihinde genel seçimlerinde milletvekili olmasına karşın Yüksek Seçim Kurulu tarafından vekilliği iptal edilmiştir.

recep-tayyip-erdogan-kimdir4

 

14 Ağustos 2001 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi ile genel başkanlığa seçilmiş, siyasi yasağının kaldırılmasından sonra 2003 tarihinde gerçekleştirilen ara seçimde Siirt milletvekili olarak meclise girmiştir. 2003 tarihinden 2014 tarihine kadar aktif Başbakanlık görevi sonrasında Ağustos ayında halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilmiştir. 

 

Recep Tayyip Erdoğan Eşi Kimdir:

Emine Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan Çocukları:

Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Durumu:

İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ticari Bilimler Fakültesi

Recep Tayyip Erdoğan Resimleri

 Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında BilgiSayın Recep Tayyip Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi recep-tayyip-erdogan-kimdir3

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!