Deniz Baykal Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

 Sayın Deniz Baykal kimdir?  Kısaca Deniz Baykal‘ ın biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Deniz Baykal‘ ın öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Deniz Baykal Doğum Yılı:

20 Temmuz 1938 Doğumlu Ve ( Ağustos 2015 İtibarıyla) 77 yaşındadır.

Deniz Baykal Doğum Yeri:

Antalya

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Baykal Kimdir?

20 Temmuz 1938 tarihinde Antalya’da doğan Deniz Baykal, siyasetçi kimliği ile tanınmış olmasına karşın aynı zamanda avukat olarak hizmet sunmuştur. Cumhuriyet Halk Partisinin eski genel başkanı olan Baykal, aktif siyasi yaşamını Antalya milletvekili olarak sürdürmektedir. 1955 tarihinde Antalya lisesinden mezun olan siyasetçi 1959 tarihinde Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Deniz Baykal Kimdir?

Sponsorlu Bağlantılar

1960 tarihinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne asistan olarak giren Baykal, 1963 tarihinde doktora çalışmasını tamamladıktan sonra iki yıl boyunca ABD’de kalmıştır. Bir dönem Columbia ve Berkeley Üniversitelerinde çalışmalarını sürdüren Baykal, 1968 tarihinde CHP ile girdiği siyasi yaşamında pek çok önemli görev üstlenmiş ve aktif bir rol oynamıştır.

Sayın Deniz Baykal Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

1973 tarihinde Antalya milletvekili seçilen Deniz Baykal, 1982 yılında beş yıl siyasi yasak alan yöneticiler arasında yer almıştır. 1995 yılında DYP-CHP koalisyonunda Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı görevlerini üstlenen Baykal, ara dönemler dışında 1992 – 1995, 1995 – 1999 ve 2000 – 2010 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanlığını yapmıştır..

Deniz Baykal Eşi Kimdir:

Olcay Baykal

Deniz Baykal Çocukları:

Aslı Baykal, Ataç Baykal

Deniz Baykal Eğitim Durumu:

Ankara Hukuk Fakültesi Mezunu

Deniz Baykal Resimleri

 Sayın Deniz Baykal Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi Sayın Deniz Baykal Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi Sayın Deniz Baykal Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi Sayın Deniz Baykal Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!