Sare Davutoğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Başbakamımız Sayın Ahmet Davutoğlu’ nun eşi, Sare Davutoğlu kimdir? Kısaca Sare Davutoğlu‘ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sare Davutoğlu’ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Sare Davutoğlu Doğum Yılı:

1961 Doğumlu Ve ( Temmuz 2015 İtibarıyla) 54 yaşındadır.

Sare Davutoğlu Doğum Yeri:

Konya

Sponsorlu Bağlantılar

Sare Davutoğlu Kimdir?

1961 tarihinde Konya’da doğan, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi olan Sare Davutoğlu aslen Afyonkarahisarlıdır. On yaşına geldiğinde kadın doğum uzmanı olmayı hayal eden Davutoğlu 1980 tarihinde Eskişehir Anadolu lisesinden birinci olarak mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim almaya başlayan Davutoğlu Jinekoloji üzerine yüksek lisans yaparken 1984 tarihinde Ahmet Davutoğlu ile evlenmiştir.

Sare Davutoğlu Kimdir?

Sponsorlu Bağlantılar

1986 tarihinde ilk kızları doğan ve 1988 tarihinde ikinci kızları doğan Davutoğlu çiftinden Sare Davutoğlu, 1987 tarihinde Kars’a mecburi hizmetini tamamlamak üzere gitmiştir. Eşi bakan olduktan sonra pek çok sosyal projede yer alan ve derneklerde hizmet sunan Sare Davutoğlu halen İstanbul’da bulunan özel kliniğinde hizmet sunmaktadır.

Sare Davutoğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

 

1988 tarihinde eşinin doktora tezini tamamlamak üzere Mısır ve Ürdün’e gittiği dönemde kızları ile İstanbul’da kalan Sare Davutoğlu 1990’lı yıllarda Malezya’ya gitmiş ve 1995 tarihinde tekrar Türkiye’ye dönmüştür. 1995 yılında uzmanlık için çalışmaya başlayan ve 1999 tarihinde tamamlayan Sare Davutoğlu aktif yaşamında mesleğini sürdürmektedir.

Sare Davutoğlu Eşi Kimdir:

Başbakan Ahmet Davutoğlu

Sare Davutoğlu Çocukları:

Mehmet Davutoğlu

Sefure Davutoğlu

Meymune Davutoğlu

Hacer Bike Davutoğlu

Sare Davutoğlu Eğitim Durumu:

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Jinekoloji üzerine yüksek lisans mezunu

Sare Davutoğlu Resimleri

 

 Sare Davutoğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi Sare Davutoğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında BilgiSare Davutoğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!