Polis Olabilmek İçin Boy, Yaş, Kilo Ve Diğer Şartlar

Sponsorlu Bağlantılar

Polis Olabilmek İçin Gereken Şartlar

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde mal ve can güvenliğini sağlayan kolluk kuvvetleri içerisinde önemli bir görev üstlenen ve aynı zamanda ciddi risk altında olan Polisler, son derece kutsal bir mesleği yerine getirmektedir. Bugün Polis olmak üzere araştırma yapan, boy, kilo vb pek çok şartı karşılamaya çalışan kişilerin merak ettiği konulara aşağıda göz atabilirsiniz.

Polis Olabilmek için Karşılanması Gereken Şartlar

Polis olabilmek için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması, kanunen herhangi ayıplı bir suç işlenmemesi, herhangi bir sebeple eğitim kurumundan ceza almış ya da atılmış olunmaması, hakkında kanuni olarak herhangi bir suç nedeniyle kanuni kovuşturma bulunmaması, akademik anlamda eğitime başladığı süre içerisinde askerlik ile ilişkisinin olmaması gerekmektedir.

Polis Olabilmek İçin Boy, Yaş, Kilo Ve Diğer Şartlar

Sponsorlu Bağlantılar

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavda belirlenen taban puanın alınması, sınavların yapılacağı dönem itibariyle 22 yaşından gün alınmamış olması, erkeklerde en az 167 cm bayanlarda ise en az 165 cm uzunluğunda olunması gerekmektedir. Vücut yapısının düzgün, belirgin bir yarasının bulunmaması, Türkçe’nin düzgün konuşulması duyularda herhangi bir kusurun bulunmaması ve sağlık açısından problemin olmaması diğer önemli şartlardır.

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!