Orhan Gencebay Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da İse Orhan Gencebay Kimdir; Nereli, Boyu, Kilosu Kaç, Memleketi Neresi, Sevgilisinin yada Eşinin İsmi, YaşıGöz ve Saç Rengi Hakkında Bilgileri Sunacağız.

Orhan Gencebay Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

Türk müziğinin önemli isimlerinden birisi olan ve duayen olarak kabul edilen Orhan Gencebay asıl ismi ile Orhan Kencebay 4 Ağustos 1944 tarihinde Samsun da doğmuştur. Besteci kimliği yanında ses sanatçısı, şair, enstrümanist, aranjör, müzik yapımcısı, müzik direktörü ve aktör olarak da roller üstlenen Gencebay, 1960’lı yıllardan günümüze değin aktif bir sanat yaşamında bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Orhan Gencebay kimdir, Orhan Gencebay hayatı, Orhan Gencebay çalışmaları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Orhan Gencebay Kimdir? Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

Orhan Gencebay, 1960’lı yıllardan itibaren sanat hayatına girmiş olsa da henüz 6 yaşında iken Emin Tarakçı’dan keman ve mandolin dersleri alarak başlamıştır. 7 yaşına geldiğinde bağlama ve Türk halk müziği dersleri almaya başlayan sanatçı ilk bestesini henüz 10 yaşında iken yapmıştır. Ortaokul, Lise ve sonraki eğitim yaşantısında Samsun, Edirne ve İstanbul’da musiki cemiyetlerinde tambur, THM cemiyetlerinde ise bağlama çalmıştır.

16 yaşına geldiğinde caz ve rock olarak nitelendirilen müzik türleri ile ilgilenmiş ve tenor saksafon çalmıştır. 1964 yılında TRT Ankara radyosu sınavına giren ve yüksek başarı ile kazanan sanatçı sınavın iptal edilmesi nedeniyle müziğe ara vermiş ve askere gitmiştir. 1966 tarihinde tekrar girdiği sınavda yine büyük bir başarı elde ederek kazanmıştır.

Sanat yaşamı boyunca 35 filmde başrol oynayan Orhan Gencebay, 90’a yakın film için müzik direktörlüğü yapmış ve 1000’e yakın beste sunmuştur. Bu bestelerin arasında 300’ün üzerinde şarkıyı kendisi seslendirmiştir.

Orhan Gencebay Hangi Dizilerde ve Filmlerde Oynamıştır

Orhan Gencebay- Orhan Baba

Orhan Gencebay Nereli Memleketi Neresi

Samsun

Orhan Gencebay Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

4 Ağustos 1944 doğumlu . (Temmuz 2015 itibarıyla) 71 yaşındadır

Orhan Gencebay Kaç Kilo?

68

Orhan Gencebay Boyu Kaç Cm

1.73

Orhan Gencebay Saç Rengi Nedir

Kahverengi

Orhan Gencebay Göz Rengi Ne Renk ?

Ela

Orhan Gencebay Burcu Hangi Burçtur?

Aslan Burcu

Orhan Gencebay Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Orhan Gencebay Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Sevim Emre

Orhan Gencebay Twitter Adresi?

twitter.com/orhangencebay55

Orhan Gencebay Face Sayfası

https://www.facebook.com/OrhanBabaHayranSayfasi

Orhan Gencebay Eğitimi

Lise Mezunu

Orhan Gencebay Mesleği

Sinema Oyuncusu, Sunucu, Şarkıcı, bestekar, Şair, Söz Yazarı

Orhan Gencebay Fotoğrafları

 orhan-gencebay-kimdir2 orhan-gencebay-kimdir orhan-gencebay-kimdir1 orhan-gencebay-kimdir6 orhan-gencebay-kimdir5 orhan-gencebay-kimdir4 orhan-gencebay-kimdir3

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!