Orhan Aydın Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Orhan Aydın kimdir?  Kısaca Orhan Aydın‘ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Orhan Aydın‘ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Orhan Aydın Doğum Yılı:

27 Eylül 1947 Doğumlu Ve ( Temmuz 2015 İtibarıyla) 68 yaşındadır.

Orhan Aydın Doğum Yeri:

İstanbul

Sponsorlu Bağlantılar

Orhan Aydın Kimdir? 

Bu yazımızda sizlere ünlü oyuncu Orhan AYDIN’ in hayatı hakkında kısa bir bilgi vererek onun oyunculuğunu anlatacak ve rol aldığı film ve diziler hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. 1947 İstanbul doğumlu olan ünlü oyuncu daha on beş (15) yaşında iken tiyatroya ve oyunculuğa merak salmıştır. 1976 yılında kendisinin yazmış olduğu ve aynı zamanda da yönettiği oyunla okullar arası bir tiyatro yarışmasında İstanbul birincisi olmayı başarmıştır.

orhan-aydin-kimdir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu başarısından sonra TRT İstanbul Çocuk Radyosu’ nun dikkatini çeken ünlü oyuncu, 1976-1978 yılları arasında çocuk saati programlarını yapmış ve büyük bir beğeni toplamıştır. Yine aynı yıllarda TRT’ de birçok programda yer almış ve daha çocuk denebilecek yaşta adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. 1980 lerde TRT’ de yayınlanan “5 Dakika” adlı programda da Kavruk Hasan tiplemesiyle çok büyük kitlelere kendisini tanıtmıştır. Birçok dizi ve filmde rol alan ünlü oyuncunun oynamış olduğu bazı diziler ve filmler şunlardır: Nasıl Geçti Habersiz, Karakol, Yerden Yüksek, Nakş-ı Dil Sultan, Adanalı, Emret Komutanım, Anadolu Efsaneleri, Fişgittin Bey, Ankara Yollarında, Tatlı Hayat, Küçük Besleme, İkinci Bahar, Kurtuluş, Hastane, Yaprak Dökümü, Barınak, Devrimden Sonra, Cazibe Hanım’ in Gündüz Düşleri, Muhteşem İkilidir. Oynadığı bütün bu film ve dizilerde üstün performans göstererek oyunculuk yeteneğini ortaya koymuş ve adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

 Orhan Aydın Resimleri

orhan-aydin-kimdir orhan-aydin-kimdir1

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!