Nihat Hatipoğlu Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Nihat Hatipoğlu Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

Nihat Hatipoğlu 11 Mayıs 1955 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Diyarbakır, Siirt ve Malatya şehirlerinde ilkokul eğitimini tamamlamıştır. Değerli hocamız, 1975′ yılında Uşak İmam-Hatip Lisesi’ni ve ardından da Uşak Lisesinden mezun olmuştur. 1981′ de Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden başarıyla mezun olmuştur. Aynı Fakültede de Hadis Ana Bilim dalında “Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü”  isimli çalışmasını tamamlayarak önce doktor daha sonra 2000 senesinde de Doçent olmuştur. 2012 yılında ise Profesör olmuştur. Nihat Hatipoğlu Emel Hatipoğlu ile evlidir ve 3 çocuğu vardır.

nihat-hatipoglu-kimdir2
1985-1987 ‘ de Mısır’ a giderek Arapça üzerine eğitim almıştır. Daha sonra yurda dönerek sırasıyla İmam-Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü ve ardından da Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Heyeti Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok televizyon kanalında ve radyoda dini programları hazırlayıp sunmuştur. 2004′ de Ramazan ayında Flash tv’de ve ardından 2005′ de Ramazan ayında Star tv’de Sahur programını hazırlayıp sunmuş ve bu proğramlar izlenme rekorları kırmıştır. Star tv de 2006 senesinde yayınlanan “Dosta Doğru” programını hazırlayıp sundu, Aynı yıl yine ramazan ayında Nihat Hatipoğlu Hocamızın hazırlayıp sunduğu iftar ve Sahur Programları halk tarafından ilgiyle izlendi.Dini konulardaki sohbetleri çok beğenildi.

nihat-hatipoglu-kimdir1

Sponsorlu Bağlantılar

Nihat Hatipoğlu hocamızın vermiş olduğu Yurtiçi ve yurtdışındaki konferansları büyük bir ilgi görmüştür. Hatipoğlu hocamızın yazmış olduğu kitapları,makaleleri, panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve  alanında da eserleri büyük bir ilgiyle takip edilmektedir.

Nihat Hatipoğlu hocamız halen Atv’ de Sahur ve İftar programları sunmakta ve büyük bir seyirci ve izleyici kitlesine ulaşmaktadır. Şu sıralar Nihat Hatipoğlu’nun Oğlu olan Said Hatipoğlu’da babası gibi ilahiyatçı olmuş Atv ekranlarında bazı programlara ise konuk olarak katılmaktadır.

 

Nihat Hatipoğlu Hangi Dizilerde ve Filmlerde Oynamıştır

Nihat Hatipoğlu İle Ramazan Özel İftar ve Sahur Proğramları

Nihat Hatipoğlu Nereli Memleketi Neresi

Diyarbakır

Nihat Hatipoğlu Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

11 mayıs 1955 doğumlu .

Nihat Hatipoğlu Kaç Kilo?

80

Nihat Hatipoğlu Boyu Kaç Cm

1.80

Nihat Hatipoğlu Saç Rengi Nedir

Kır, Beyaz

Nihat Hatipoğlu Göz Rengi Ne Renk ?

Siyah

Nihat Hatipoğlu Burcu Hangi Burçtur?

Boğa Burcu

Nihat Hatipoğlu Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Nihat Hatipoğlu Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Eşi: Emel Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu Twitter Adresi?

twitter.com/nihatipoglu

Nihat Hatipoğlu Face Sayfası

https://tr-tr.facebook.com/NihatHatipogluHayranSayfasi

Nihat Hatipoğlu Eğitimi

Ankara Ünv. İlahiyat Fakültesi Mezunu Ve ayrıca aynı üniversitede Doktorasını Tamamlayıp Profesör Olmuştur.

Nihat Hatipoğlu Mesleği

İlahiyatcı, Din Adamı

Nihat Hatipoğlu Fotoğrafları

nihat-hatipoglu-kimdir7 nihat-hatipoglu-kimdir6 nihat-hatipoglu-kimdir5 nihat-hatipoglu-kimdir4 nihat-hatipoglu-kimdir3 nihat-hatipoglu-kimdir nihat-hatipoglu-kimdir2

 

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!