Murat Boz Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da İse Murat Boz Kimdir; Nereli, Boyu, Kilosu Kaç, Memleketi Neresi, Sevgilisinin yada Eşinin İsmi, YaşıGöz ve Saç Rengi Hakkında Bilgileri Sunacağız.

Murat Boz Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak Ereğli’de doğan Murat Boz’un baba adı Cafer olup annesinin adı Ayşe Nedrettir. İlk ve orta düzeyde eğitimini Zonguldak’ta tamamlayan Murat Boz, 1995 tarihinde İstanbul’a Anadolu Güzel Sanatlar lisesinde okumak için gelmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Boz Hakkında Bilgi

İstanbul’da bulunduğu süre içerisinde çeşitli mekanlarda konser veren ve solistlik yapan Murat Boz, 1998 yılında Milliyet gazetesi tarafından düzenlenen liseler arası müzik yarışmasında Türkiye birincisi olmuş ve adını duyurmuştur. 1999 tarihinde Bilgi Üniversitesi Jazz Vokal bölümünü bursu olarak kazanan Murat Boz, eğitimine 2003 tarihinde girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünde devam etmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun bir dönem Tarkan’ın vokalistliğin yapan Murat Boz, 2006 yılında yayınladığı Aşkı Bulamam Ben isimli şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Murat Boz, 2007 tarihinde Maximum’u yayınlanmıştır. O dönem En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü alan sanatçı, EP çalışması olan Uçurum ve sonrasında ikinci albüm çalışması olan Şans albümünü yayınlamıştır.

2011 yılına kadar çeşitli sanatçılar ile düet yapan ve arşivini geliştiren Murat Boz, aynı tarihlerde Aşklarım Büyük Benden isimli albümünü piyasaya sürmüştür. Şarkıcı kimliği yanında O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği de yapan Murat Boz, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında da aynı rolünü sürdürmüştür. 2014 yılında yayınlanan Hadi İnşallah filminde Büşra Pekin ile kamera karşısına geçmiştir.

murat-boz-kimdir5

Murat Boz Hangi Dizilerde ve Filmlerde Oynamıştır

Yetenek sizsiniz Türkiye – Jüri Üyesi

Murat Boz Nereli Memleketi Neresi

Zonguldak

Murat Boz Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

7 Mart 1980 doğumlu . (Temmuz 2015 itibarıyla) 35 yaşındadır

Murat Boz Kaç Kilo?

79

Murat Boz Boyu Kaç Cm

1.85

Murat Boz Saç Rengi Nedir

Siyah

Murat Boz Göz Rengi Ne Renk ?

Ela

Murat Boz Burcu Hangi Burçtur?

Balık Burcu

Murat Boz Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Murat Boz Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Eliz Sakuçoğlu

Murat Boz Twitter Adresi?

twitter.com/muratboz

Murat Boz Face Sayfası

https://www.facebook.com/MuratBoz

Murat Boz Eğitimi

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü Mezunu

Murat Boz Mesleği

Sunucu, Şarkıcı, Jüri Uyesi

Murat Boz Fotoğrafları

 murat-boz-kimdir5 murat-boz-kimdir6 murat-boz-kimdir1 murat-boz-kimdir murat-boz-kimdir2 murat-boz-kimdir3 murat-boz-kimdir4

 

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!