Devlet Bahçeli Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli kimdir?  Kısaca Devlet Bahçeli‘ nin biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Devlet Bahçeli‘ nin öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Devlet Bahçeli Doğum Yılı:

1 Ocak 1948 Doğumlu Ve ( Agustos 2015 İtibarıyla) 67 yaşındadır.

Devlet Bahçeli Doğum Yeri:

Osmaniye

Sponsorlu Bağlantılar

Devlet Bahçeli Kimdir?

1 Ocak 1948 tarihinde Osmaniye’de doğan Devlet Bahçeli, ekonomist, siyasetçi ve eski başbakan yardımcısı olarak görev almıştır. Aynı zamanda günümüz Ülkü Ocaklarının kurucusu olan Devlet Bahçeli, bugün aktif siyaset yaşamına Milliyetçi Hareket Partisinin genel başkanı olarak devam etmektedir. Oldukça köklü bir aileye mensup olan Bahçeli, Adana’da aldığı eğitimden sonra lise eğitimi için İstanbul’a gitmiştir.

Devlet Bahçeli Kimdir?

Sponsorlu Bağlantılar

1967 tarihinde Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni kazanan ve dış ticaret okumaya başlayan Devlet Bahçeli, akademide bulunduğu dönemde Ülkü Ocaklarını kurmuştur. 1971 tarihinde mezun olduktan sonra bir süre asistanlık yapan Bahçeli, Gazi Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktorasını tamamlamıştır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

1987 tarihinde aktif olarak siyasi yaşamına başlayan Devlet Bahçeli, MÇP kurultayında parti yönetimine seçilmiştir. Uzun yıllar MÇP ve MHP’de yönetim kadrolarında yer alan Bahçeli Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra Temmuz 1997 tarihinde Genel Başkan olmuş ve günümüze değin bu görevini sürdürmüştür. Son olarak 2015 tarihinde 7. kez genel başkan seçilen Bahçeli, aktif siyasi yaşamını sürdürmektedir.

Devlet Bahçeli Eşi Kimdir:

 

Devlet Bahçeli Çocukları:

 

Devlet Bahçeli Eğitim Durumu:

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi dış ticaret bölümü mezunu

Devlet Bahçeli Resimleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!