Melih Gökçek Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

 Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kimdir?  Kısaca Melih Gökçek‘ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Melih Gökçek‘ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Melih Gökçek Doğum Yılı:

20 Ekim 1948 Doğumlu Ve ( Temmuz 2015 İtibarıyla) 67 yaşındadır.

Melih Gökçek Doğum Yeri:

Keçiören/ Ankara

Sponsorlu Bağlantılar

Melih Gökçek Kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediye başkanı olarak tanınan fakat aktif siyasi kariyeri içerisinde son derece eski ve köklü geçmişe sahip olan İbrahim Melih Gökçek, 20 Ekim 1948 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Belediye başkanı kimliği yanında eski milletvekili olan Melih Gökçek’in çocukluğu babasının mesleği sebebiyle Gaziantep’te geçmiştir. İlk orta ve lise eğitimini Antep’te tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksekokulunu tamamlayan Gökçek, 1984 tarihinde Anavatan Partisinden Keçiören belediye başkanı adayı olmuş ve seçilmiştir.

melih-gokcek-kimdir1

Sponsorlu Bağlantılar

1991 tarihine kadar Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Gökçek, Anavatan partisinden istifa ettikten sonra Refah partisine geçmiş 1991 tarihinde Ankara milletvekili olarak meclis çatısı altına girmiştir. 2 yıl 3 ay boyunca milletvekilliği yaptıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olan Gökçek, 1994 tarihinde 6500 oy farkı ile seçimi kazanmıştır.

Sırası ile 1999, 2004, 2009 ve 2014 seçimlerinde üst üste beşinci kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Melih Gökçek, 2001, 2003 ve 2009 tarihlerinde çeşitli kurum ya da kuruluşlardan ödüller almıştır.

Melih Gökçek Eşi Kimdir:

Nevin Gökçek

Melih Gökçek Çocukları:

Osman Gökçek, Ahmet Gökçek

Melih Gökçek Eğitim Durumu:

Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksekokulu Mezunu

Melih Gökçek Resimleri

melih-gokcek-kimdir4 melih-gokcek-kimdir3 melih-gokcek-kimdir2  melih-gokcek-kimdir1 melih-gokcek-kimdir

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!