Mansur Yavaş Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

 Sayın Mansur Yavaş kimdir?  Kısaca Mansur Yavaş‘ ın biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Mansur Yavaş‘ ın öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Mansur Yavaş Doğum Yılı:

23 Mayıs 1955 Doğumlu Ve ( Temmuz 2015 İtibarıyla) 60 yaşındadır.

Mansur Yavaş Doğum Yeri:

Beypazarı /Ankara

Sponsorlu Bağlantılar

Mansur Yavaş Kimdir?

23 Mayıs 1955 tarihinde Beypazarı Ankara’da dünyaya gelen Mansur Yavaş, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyetçi Halk Partisi, Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adayı, eski Beypazarı Belediye başkanı ve avukat kimlikleri ile tanınmaktadır. İlk orta ve lise eğitimini Beypazarı’nda tamamlayan Mansur Yavaş, 1979 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak öğrenimine devam etmiştir.

mansur-yavas-kimdir2

Sponsorlu Bağlantılar

Askeri savcı olarak tamamladığı görevi sonrasında 13 yıl boyunca Beypazarı’nda serbest avukatlık yapan Yavaş, henüz genç yaşlarda siyasete ilgi duymaya başlamış ve 1994 yılında belediye başkanı adayı olmuştur. 1999 tarihinde Beypazarı belediye başkanı olan Mansur Yavaş, 2001 tarihinde En İyi Yerel Yönetici ödülünü ve TDK’dan Türkçe’nin korunması ödülünü almıştır.

2004 – 2009 tarihleri arasında yeniden Beypazarı belediye başkanı seçildikten sonra 2009 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisinden Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adayı olan Yavaş, partisinden dışlandıktan sonra CHP’ye katılmış ve 2014 yerel seçimlerinde yeniden Belediye başkanı adayı olmuştur. Fakat Melih Gökçek’in ardından ikinci tamamladığı seçimleri oldukça küçük bir oy farkı ile kaybetmiştir.

Mansur Yavaş Eşi Kimdir:

Nursen Yavaş

Mansur Yavaş Çocukları:

 

Mansur Yavaş Eğitim Durumu:

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu

Mansur Yavaş Resimleri

mansur-yavas-kimdir mansur-yavas-kimdir1 mansur-yavas-kimdir2 mansur-yavas-kimdir3 mansur-yavas-kimdir4

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!