Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

 Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kimdir?  Kısaca Kemal Kılıçdaroğlu‘ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Kemal Kılıçdaroğlu Doğum Yılı:

17 Aralık 1948 Doğumlu Ve ( Temmuz 2015 İtibarıyla) 67 yaşındadır.

Kemal Kılıçdaroğlu Doğum Yeri:

Tunceli

Sponsorlu Bağlantılar

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

17 Aralık 1948 tarihinde Nazımiye Tunceli’de doğan Kemal Kılıçdaroğlu ya da asıl ismi ile Kemal Karabulut, Türk siyasi arenasına son 10 yıllık süreçte yaptığı atılımlar ile giriş yapmış bürokratlardan birisidir. Geçmiş dönemlerde Bağ-Kur ve Sosyal Sigortalar kurumunda görev yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye İş Bankasında yönetim kurulunda da bulunmuştur.

22 ve 23. dönem TBMM milletvekillerinden olan Kemal Kılıçdaroğlu 2010 tarihinde Deniz Baykal’ın ayrılmasından sonra Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı olmuştur. 1967 tarihinde Elazığ ticaret lisesini birincilik ile tamamlayan Kılıçdaroğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinden 1971 tarihinde mezun olmuştur. Bir yıl kadar Fransa’da kalan ve Gelirler Genel müdürlüğüne atanan Kılıçdaroğlu, 1991 yılında atandığı Bağ-Kur’dan sonra 1992 yılında Sosyal Sigortalar Kurumuna geçmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

kemal-kilicdaroglu-kimdir4

Bir dönem Hacettepe Üniversitesinde ders veren ve Türkiye İş Bankası’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Kılıçdaroğlu, 22. dönem milletvekili olarak girdiği meclis çatısı altında 2010 tarihinde Deniz Baykal’ın ayrılmasından sonra genel başkan olarak koltuğa oturmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu Eşi Kimdir:

Selvi Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu Çocukları:

Zeynep Kılıçdaroğlu, Kerem Kılıçdaroğlu, Aslı Kılıçdaroğlu Nadir

Kemal Kılıçdaroğlu Eğitim Durumu:

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu

Kemal Kılıçdaroğlu Resimleri

kemal-kilicdaroglu-kimdir4 kemal-kilicdaroglu-kimdir3 kemal-kilicdaroglu-kimdir2 kemal-kilicdaroglu-kimdir1 kemal-kilicdaroglu-kimdir

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!