Taht Oyunları Jon Snow Kimdir, Neyin Nesidir, Jon Snow Öldü mü?

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da İse Taht Oyunları Jon Snow Kimdir. Jon Snow’ un annesi kimdir, Jon Snow Ölecek mi, Jon Snow Targaryen, Jon Snow İmdb, Jon Snow Vikipedi, Jon Snow hakkında bilgileri sunmaya çalışacağız.

 

Jon Snow, Lord Eddard Stark’ın gayr-i meşru çocuğudur. Kitabın ve hikayenin baş kahramanlarındandır. Annesi hakkında hiçbir bilgi yoktur. Genelde Kışyarı Piçi ya da Surda takılan ismi Lord Kar gibi aşağılayıcı bir takım lakaplara sahiptir. Ulukurdu Hayalet (Ghost) tir. Eddard Stark’ın ihanetini hatırlattığı için Leydi Catelyn tarafından sevilmemektedir. Lord Eddard, Kral Robert Baratheon’un Kral El’i görevini kabul edip güneye gitmeye kara verince Jon da amcası Benjen Stark’a özenip siyahlara bürünmeye karar verir. Eddard da kabul edince ulukurdu Hayalet ile Sura gider burada önceleri sevilmesede zamanla insanlarla kaynaşır ve Lord Kumandan Yaşlı Ayı’nın özel uşağı olur.(bu uşaklık meselesi Kumandanın yerine geçmeden deneyim kazanması içindir) Sur’un dışından gelen endişe verici istihbaratlar üzerine Lord Kumandan Mormot (Yaşlı ayı), 200 adamı ile birlikte Sur’un Kuzeyine yürür. Jon, Quorin Yarımel ile birlikte çıktığı keşif görevinde yabanıllar tarafından esir alınır. Quorin’i öldürmesi (Quorin yabanılların arasına karışması için jon’un onu öldürmesini sağlar) üzerine yabanılların Kralı eski Karga (Sur muhafızı) olan Mance Ryder tarafından kabul edilir. Daha sonra yabanıllardan kurtulup Sur’a geri döner ve yabanıl ordusunun ilk saldırısını geri püskürtür. Jon daha sonra Duvarın 998. Lord Kumandanı olacaktır.Yabanılları Akgezenlerden kurtarmak için Çetincevize gitmiştir,busırada saldıraya gelen Akgezenler ile girdiği Çetinceviz Savaşında bir Akgezeni öldürmüştür.Kurtarabildiği Yabanılları surun karşına getirmeye çalışmıştır.Sezon finalinde yaveri tarafından Benjen amcasını tanıdığını iddia eden birisi tarafından aşağıda beklendiği oyununa çağırılmış ve orada Alliser Thorne tarafından hançerlenmiştir. “nöbet uğruna” diyerek kendilerini haklı göstermişlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!