Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da İse Filiz Akın Kimdir; Nereli, Boyu, Kilosu Kaç, Memleketi Neresi, Sevgilisinin yada Eşinin İsmi, YaşıGöz ve Saç Rengi Hakkında Bilgileri Sunacağız.

Filiz Akın Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

2 Ocak 1943 tarihinde doğan asıl adı Suna Akın olan sanatçı, oyuncu, yazar ve sunucu kimlikleri ile tanınmıştır. 1962 tarihinde başlayan aktif kariyerinde pek çok önemli yapımda yer alan Filiz Akın, aynı zamanda ödüllü bir oyuncudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Filiz Akın Kimdir?

Ankara’da doğan aslen Arnavut bir anne ile Çerkez bir babaya sahip olan Filiz Akın, üç yaşına kadar babasının görev yaptığı Beypazarı’nda yaşamıştır. 5,5 yaşında ilkokula başlayan ve Sarar ilkokulunda eğitim alan Akın, yedi yaşında iken anne ve babası ayrılmıştır. Orta okul ve liseyi de Ankara’da okuyan Akın, 1960 tarihinde kolejden mezun olduktan sonra American Export Lines isimli seyahat şirketinin Ankara’da ki acentasında çalışmaya başlamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

1962 tarihinde düzenlenen yarışma ile birinci olan ve Umutsuzlar, Ankara Ekspresi, Utanç, Dağlar Kızı Reyhan ve Yankesici Kız Hacer gibi yapımlarda yer alan Filiz Akın, Türkân Şoray, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik ile birlikte o dönem sinemaya damga vurmuş dört kadın oyuncudan birisi olmuştur. Aktif kariyeri boyunca pek çok yapımda yer alan oyuncu günümüzde sanat yaşamına ara vermiştir.

Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi

Tam İsmi

Suna Akın

Filiz Akın Nereli Memleketi Neresi

Ankara

Filiz Akın Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

2 Ocak 1943 doğumlu ve (Ağustos 2015 itibarıyla) 72 yaşındadır

Filiz Akın Kaç Kilo?

60

Filiz Akın Boyu Kaç Cm

1.66

Filiz Akın Saç Rengi Nedir

Sarı

Filiz Akın Göz Rengi Ne Renk ?

Kahverengi

Filiz Akın Burcu Hangi Burçtur?

Oğlak Burcu

Filiz Akın Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Filiz Akın Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Sönmez Köksel

Filiz Akın Twitter Adresi?

twitter.com/hashtag/filizakın

Filiz Akın Face Sayfası

https://tr-tr.facebook.com/public/Filiz-Akın

Filiz Akın Eğitimi

Kolej Mezunu

Filiz Akın Mesleği

Sinema Sanatçısı

Filiz Akın Fotoğrafları

 Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Filiz Akın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!