Emine Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi, “First Lady Emine Erdoğan kimdir?  Kısaca Emine Erdoğan‘nın biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Emine Erdoğan‘ nın öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Tam İsmi:

Emine Gülbaran Erdoğan

Sponsorlu Bağlantılar

Emine Erdoğan Doğum Yılı:

16 Şubat 1955 Doğumlu Ve ( Ağustos 2015 İtibarıyla) 60 yaşındadır.

Emine Erdoğan Doğum Yeri:

Fatih / İstanbul

Emine Erdoğan Kimdir?

Sponsorlu Bağlantılar

16 Şubat 1955 tarihinde İstanbul’da doğan Emine Erdoğan, 12. Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisinin kurucularından olan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşidir. İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelen Emine Erdoğan aslen Siirt’li olup beş çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. Eğitim yaşantısında Sanat Okuluna girmesine karşın devam etmeyen Erdoğan, bugün Recep Tayyip Erdoğan ile gelen siyasi etki nedeniyle sık konuşulan isimlerden birisidir.

Emine Erdoğan Kimdir?

4 Temmuz 1978 tarihinde İdealist Kadınlar Birliğine dahil olan ve burada bir konuşma sırasında Recep Tayyip Erdoğan ile tanışan Emine Erdoğan, Ahmet, Necmettin, Esra ve Sümeyye isminde çocukları bulunmaktadır. Günümüzde daha çok siyasi odaklı ya da sosyal yardım kuruluşları aracılığıyla gündeme gelen Emine Erdoğan, aynı zamanda yardımlaşma kuruluşları aracılığıyla pek çok etkinliğe dahil olmuştur.

Emine Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Recep Tayyip Erdoğan ile düzenlenen pek çok gezide yer alan özellikle yardıma muhtaç ya da ihtiyaç sahibi olan bölgeleri sıkça ziyaret eden Emine Erdoğan, gündeme son dönemde yine siyasi konular ile gelmektedir.

Emine Erdoğan Eşi Kimdir:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Emine Erdoğan Çocukları:

Ahmet Burak Erdoğan
Necmettin Bilal Erdoğan
Esra Erdoğan Albayrak
Sümeyye Erdoğan

Emine Erdoğan Resimleri

 Emine Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi Emine Erdoğan Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!