Bülent Ersoy Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da İse Bülent Ersoy Kimdir; Nereli, Boyu, Kilosu Kaç, Memleketi Neresi, Sevgilisinin yada Eşinin İsmi, YaşıGöz ve Saç Rengi Hakkında Bilgileri Sunacağız.

Bülent Ersoy Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

9 Haziran 1952 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Bülent Ersoy, 8 yıl boyunca yaşamını burada sürdürmüştür. Gerek çocukluk döneminde gerekse de ilerleyen yaşlarda ilgi duyduğu müzik sebebiyle, ağırlığını bu yönde kullanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Bülent Ersoy kimdir, Bülent Ersoy hayatı, Bülent Ersoy çalışmaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bülent Ersoy Kimdir? Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

1952 tarihinde Malatya’da doğan Bülent Ersoy, çocukluk döneminin bir kısmını burada geçirdikten sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiştir. Asıl adı Bülent Erkoç olan sanatçı, küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başlamış Melahat Pars, Rıdvan Aytan gibi isimlerden dersler almıştır. Sanat hayatına Özlem gazinosunda 1970’li tarihlerde sahne alarak başlayan Ersoy, üç ay süresi boyunca gazinonun assolisti olarak çalışmıştır.

İlk albüm – 45’lik çalışmasını 1971 yılında yapmış ve 3 yıl sonra Maksim’e giriş yapmıştır. Bu tarihlerde soyadı Müjdat Gezen tarafından Ersoy olarak değiştirilip, farklı bir yörüngede ilerlemiştir. Müzeyyen Senar’ın bir anlamda takipçisi gibi gösterilmesine karşın eğitim anlamında sahip olduğu bilgiler, onun büyük bir temsilci haline gelmesini sağlamıştır. Nitekim Tut-î Mucize-I Gûyan isimli albümü büyük bir satış rakamına ulaşmıştır.

1980’li yıllarda 45 gün kadar bir hakime hakaretten tutuklu kalan ve sonrasında 1981 tarihinde İngiltere’de cinsiyet değiştirerek kadın olan Bülent Ersoy, yıllar geçtikten sonra sahne yasağının kalkmasıyla birlikte Turgut Özal döneminde pembe cüzdan almış ve günümüze değin sanat yaşamında yükselmeye devam etmiştir.

bulent-ersoy-kimdir1

Asıl İsmi

Bülent Erkoç

Bülent Ersoy Nicki-Rol İsmi

Diva

Bülent Ersoy Nereli Memleketi Neresi

İstanbul

Bülent Ersoy Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

9 Haziran 1952 doğumlu (Temmuz 2015 itibarıyla) 63 yaşındadır

Bülent Ersoy Kaç Kilo?

61

Bülent Ersoy Boyu Kaç Cm

1.72

Bülent Ersoy Saç Rengi Nedir

Siyah

Bülent Ersoy Göz Rengi Ne Renk ?

Kahverengi

Bülent Ersoy Burcu Hangi Burçtur?

İkizler Burcu

Bülent Ersoy Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Bülent Ersoy Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Araştırmalarımız sonucunda Bülent Ersoy’ nin Sevgilisi konusunda bir fikir sahibi edinemedik. Eğer sizlerin bir fikri varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Bülent Ersoy Twitter Adresi?

twitter.com/bulentersoystar

Bülent Ersoy Face Sayfası

https://tr-tr.facebook.com/bulentersoyresmihayransayfası

Bülent Ersoy Eğitimi

İstanbul Konservatuvarı Müzik Bölümü Mezunu

Bülent Ersoy Mesleği

Sinema Oyuncusu, Şarkıcı, Jüri Üyesi

Bülent Ersoy Fotoğrafları

bulent-ersoy-kimdir bulent-ersoy-kimdir1 bulent-ersoy-kimdir6 bulent-ersoy-kimdir5 bulent-ersoy-kimdir4 bulent-ersoy-kimdir3 bulent-ersoy-kimdir2

 

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!