Başbakan Ahmet Davutoğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Başbakanımız Sayın Prof. Ahmet Davutoğlu kimdir?  Kısaca Ahmet Davutoğlu’ nun biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Ahmet Davutoğlu‘ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Ahmet Davutoğlu Doğum Yılı:

26 Şubat 1959 Doğumlu Ve 56 yaşındadır.

Ahmet Davutoğlu Doğum Yeri:

Konya

Sponsorlu Bağlantılar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kimdir?

26 Şubat 1959 tarihinde Konya’da doğan Ahmet Davutoğlu, siyasi kimliği yanında uluslararası ilişkiler uzmanı, akademisyen ve büyükelçi, eski Dışişleri Bakanı, eski Başbakan Vekili, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı, 62. Türkiye Hükümeti’nin başbakanı olarak bilinmektedir. İlk olarak 2009 tarihinde TBMM’in dışından Dışişleri Bakanı olarak atanan Davutoğlu 58, 59 ve 60. hükümetler döneminde görevler üstlenmiş ve başdanışmanlık yapmıştır.

ahmet-davutoglu-kimdir1

Sponsorlu Bağlantılar

Taşkent ilçesinde doğan İstanbul Erkek Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi – Uluslararası İlişkiler bölümlerini çift anadal ile başarıyla bitiren Ahmet Davutoğlu, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora yapmıştır. 1990 yılında Malezya Uluslararası İslam Üniversitesinde yardımcı doçent olarak çalışan Davutoğlu, bir dönem Marmara Üniversitesinde çalışmış ve Yeni Şafak’ta köşe yazarlığı yapmıştır.

2004 yılında profesör olan Beykent Üniversitesinde üniversite yönetim kurulu üyeliği ve senato üyeliği ile Uluslararası İlişkiler başkanlığı yapan Ahmet Davutoğlu, 2009 – 2014 döneminde Dışişleri Bakanlığı yapmış, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından sonra AKP’ye genel başkan olmuştur.

Ahmet Davutoğlu Eşi Kimdir:

Sare Davutoğlu

Ahmet Davutoğlu Çocukları:

Mehmet Davutoğlu, Sefure Davutoğlu, Meymune Davutoğlu, Hacer Bike Davutoğlu

Ahmet Davutoğlu Eğitim Durumu:

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Mezunu

Ahmet Davutoğlu Resimleri

ahmet-davutoglu-kimdir ahmet-davutoglu-kimdir1 ahmet-davutoglu-kimdir2 ahmet-davutoglu-kimdir3 ahmet-davutoglu-kimdir4

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!