Başbakan Sayın Binali Yıldırım Kimdir, Kısaca Biyografisi, Siyasi Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Başbakan Binali Yıldırım kimdir?  Kısaca Binali Yıldırım’ ın biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler özet olarak konumuz içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda Sayın Binali Yıldırım‘ nun öz geçmişi hakkında bilgiler sizlere sunmaktayız.

Binali Yıldırım Doğum Yılı:

20 Aralık 1955‘ de dünyaya gelmiştir.

Binali Yıldırım Doğum Yeri:

Refahiye – Erzincan

Sponsorlu Bağlantılar

Binali Yıldırım Kimdir, Hayatı

Akp Genel Başkanı Adayı Binali Yıldırım Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Binali Yıldırım 1955 senesinde Erzincan’ da dünyaya gelmiştir.İlk, Orta ve lise eğitiminde sonra üniversiteyi  İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesine ve buradan da mezun olduktak sonra aynı bölümde yüksek lisansnı yapmıştır. 1978-1993 seneleri arasında Türkiye Gemi Endüstri Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tershanesinde çeşitli kademelerde yöneticilikte bulunmuştur. 1990-1991 seneleri arasında İsveç’te bulunan Birleşmiş Milletler Beynelmilel Denizcilik Örgütü (IMO) ne ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği İdaresi ile ilgili ihtisas eğitimi aldı.

Binali Yıldırım Kısaca Çalışmaları Ve Siyasi Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

Akp Genel Başkanı Adayı Binali Yıldırım Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Binali Yıldırım bu eğitim esnasında da  6 ay kadar İskandinav ülkeleri ve Avrupa’da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile beraber kontrollerde bulundu. 1994-2000 seneleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO)’ nın da Genel Müdürlüğünde bulunmuştur. Binali Yıldırım İstanbul’da toplu taşımacılığın denize kaydırılması istikametinde çok ehemmiyetli projelere imza atmış ve başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının ulaşıma açmış, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul’a  toplam da 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla IDO’yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına sokmuştur. 1999 senesinde deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslar arası “Skal” kulübü tarafından verilen kalite ödülüne layık görülmüştür. Hali hazırda uluslar arası denizlerde yolcu ve yük taşımacılığı ile denizcilik konularında danışmanlık yapan şirketinde çalışmalarını sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında azalıkların yanı sıra Piri Reis Denizcilik Vakfı ve Refahiye Kültür ve dayanışma Derneği Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Binali Yıldırım 58., 59, 60. ve 61. Hükümetler de Ulaştırma Bakanlığı yapmış ve Çok İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Binali Yıldırım, Öğretmen Semiha Yıldırım’ la evli Ahmet, Büşra ve Erkan Yıldırım isminde 3 çocuk babasıdır.

Binali Yıldırım Eşi Kimdir:

Semiha Yıldırım

Binali Yıldırım Çocukları:

Ahmet Yıldırım
Büşra Yıldırım
Erkan Yıldırım

Akp Genel Başkanı Adayı Binali Yıldırım Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi

Binali Yıldırım Eğitim Durumu:

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi Mezunu

Boyune.com & Vikipedi Güncel Yaşam Hikayeleri Portalınız

Bir önceki yazımız olan Başbakan Ahmet Davutoğlu Kimdir, Kısaca Biyografisi, Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde Ahmet Davutoğlu Nereli, Ahmet Davutoğlu Vikipedi ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!