Ajda Pekkan Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da İse Ajda Pekkan Kimdir; Nereli, Boyu, Kilosu Kaç, Memleketi Neresi, Sevgilisinin yada Eşinin İsmi, YaşıGöz ve Saç Rengi Hakkında Bilgileri Sunacağız.

Ajda Pekkan Biyografisi Özet Hayat Hikayesi

12 Şubat 1946 tarihinde İstanbul Kasımpaşa’da doğan Ajda Pekkan, subay bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğudur. Çocukluk döneminin önemli bir kısmı Gölcük’te askeriye de geçen Ajda Pekkan, sorunlu ve biraz da problemli çocukluk dönemi geçirmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Ajda Pekkan kimdir, Ajda Pekkan hayatı, Ajda Pekkan çalışmaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Ajda Pekkan Kimdir? Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

1946 tarihinde doğan Ajda Pekkan, Kadıköy okulunu bitirdikten sonra Çamlıca Kız Lisesi’nde okumuştur. Anne ve babasının boşanmasından sonra 1963 tarihinde Ses yarışmasında birinci olan Pekkan, 1962 tarihinde dönemin en ünlü isimlerinden İlham Gençer’e ulaşmış bir dönem sahne çalışması yapmıştır. Kariyeri boyunca yedi yıllık süre içerisinde toplamda 47 film çeviren Pekkan için sahip olduğu en büyük avantajın Avrupai bir yüzü olması ve cüretkar tavırları olarak gösterildi.

Diğer pek çok isme nazaran Yeşilçam’dan sahnelere transfer olan Pekkan, İki Yabancı 45’liği sayesinde binlerce satış rakamına ulaşmıştır. Sonrasında Dünya Dönüyor, Saklambaç, Üç Kalp gibi 45’likler yapan Pekkan, Akdeniz Şarkı Festivalinde Türkiye’yi temsil ettikten sonra çok daha büyük bir popülariteye kavuşmuştur.

Kariyerinde Eurovision gibi yarışma dönemleri de bulunan sanatçının Superstar 83 isimli albümü belki de en çok satan ve en değerli olarak görülen çalışmalarından biri oldu. 90’lı ve 2000’li yıllarda da çalışmalarını sürdüren sanatçı halen aktif olarak sanat yaşamına devam etmektedir.

ajda-pekkan-kimdir3

Ajda Pekkan Hangi Dizilerde ve Filmlerde Oynamıştır

Ajda Pekkan “Süperstar”, “Diva”

Ajda Pekkan Nereli Memleketi Neresi

İstanbul

Ajda Pekkan Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

12 Şubat 1946 doğumlu . (Temmuz 2015 itibarıyla) 69 yaşındadır

Ajda Pekkan Kaç Kilo?

54

Ajda Pekkan Boyu Kaç Cm

1.66

Ajda Pekkan Saç Rengi Nedir

Açık sarı

Ajda Pekkan Göz Rengi Ne Renk ?

Mavi

Ajda Pekkan Burcu Hangi Burçtur?

Kova Burcu

Ajda Pekkan Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Ajda Pekkan Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Araştırmalarımız sonucunda Ajda Pekkan‘ nın Sevgilisi konusunda bir fikir sahibi edinemedik. Eğer sizlerin bir fikri varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Ajda Pekkan Twitter Adresi?

twitter.com/pekkan1

Ajda Pekkan Face Sayfası

https://tr-tr.facebook.com/resmiajdapekkan

Ajda Pekkan Eğitimi

Çamlıca Kız Lisesi Mezunu

Ajda Pekkan Mesleği

Türk Pop Müziği Sanatçısı, Oyuncu

Ajda Pekkan Fotoğrafları

 ajda-pekkan-kimdir6 ajda-pekkan-kimdir5 ajda-pekkan-kimdir4 ajda-pekkan-kimdir3 ajda-pekkan-kimdir2 ajda-pekkan-kimdir ajda-pekkan-kimdir1

 

Bir önceki yazımız olan Merve Aydın Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir başlıklı makalemizde Merve Aydın Biyografisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!